Tester baterií, akumulátorů a zdrojů


NOVINKA

 
Během okamžiku změří VA charakteritiku a umožní tak posoudit parametry

Přístroj je určen k rychlému zjišťování stavu baterií, akumulíátorů i jiných zdrojů proudu. Dokáže měřit od knoflíkové baterie do hodinek až po akumulátory s kacitou až třeba 10 Ah . V režimu měření kapacity umožňuje měření náboje ( kapacity ) klasickou metodou vybíjení konstantním proudem až do zvoleného poklesu napětí..

Základní technické parametry:

  • Roszah vstupního napětí : 0,5 až 30V
  • Rozsah zatěžovacího proudu : 1mA až 10A ,impuls max. 150W
  • Doba měření : cca. 0,5 sec
  • Rozsah měření kapacity : max 9999,9 mAh
  • Měření zvlnění výst. napětí: 0,01 Vpp až 4Vpp
  • Zobrazení: 2 x 16 znaků LCD, podsvícený
  • Výstup dat na PC: seriová linka, 19200 bd, csv data Nové
  • Napájení: 5,5 až 15V ( 9V baterie) ,spotřeba cca. 25 mA , automatické vypnutí
  • Osazení: 6 IO, 6T, D8
  • Rozměry: 92 x 146 x 36 mm

Popis

Přístroj vznikl na základě dlouholetých zkušeností s nejrůznějšími typy akumulátorů a baterí a mnoha typy různých nabíječů a měřících přístrojů. Během okamžiku dostaneme údaje o většině vlastností, zda je baterie nabitá, vybitá a nebo již patří na ekologickou likvidaci. Díky svému unikátnímu způsobu funkce je možné měřit nejen baterie a akumulátory , ale i jiné typy zdrojů napětí. Proto přístroj měří i zvlnění výstupního napětí bez zatížení i se zátěží, což je důležitý parametr u síťových a spínaných zdrojů.
Pouze měření skutečné kapacity není možné nijak urychlit a musíme provést klasický test vybíjení konstantním proudem, který tento tester umí také.

Přístroj je vybaven ochranou proti přepólování, indikací velkého vstupního napětí, tepelného přetížení a nízkého napájecího napětí baterie. Samozřejmě je vybaven automatickým vypnutím při delší době nečinnosti.

Od verze sw 1.2 Nové
V sw 1.2 je již k dispozici výstup dat na počítač pomocí serové linky přes převodník RS232-USB ( není součástí stavebnice ). Data jsou ve formátu csv, takže je lze zpracovat běžnými programy například Excelem.
Dále byl přístroj doplněn o tzv. porovnávací měření, které slouží pro rychlé třídění, kontrolu většího množství stejných baterií neodbornou obsluhou. Té usnadní práci další nová funkce Autostart, která po zvolené době spustí nové měření. Obsluha tak nemusí stále tisknout tlačítko a tester pracuje v podtatě bez ruční obsluhy.


Stavba přístroje není určena pro naprosté začátečníky, ale konstrukce je zvolena tak, aby byla dobře opakovatelná. Obsahuje pouze 2 součástky SMD.

Ceny:
stavebnice bez krabičky a štítku ( jen pl. spoj a součástky na něm ) - bude upřesněno
stavebnice kompletní ( upravená frézovaná krabička, děrovaný štítek, kabely, svorky ) - 1180,- Kč
Hotový výrobek - na dotaz

PE 10/2017


 

 

HOME - Hlavní strana